Skip to main content
Haberler

Yalova’ya İstihdam Merkezi Kuruluyor

By 29 Nisan 2022Haziran 14th, 2022No Comments

“Doğu Marmara Kalkınma Ajansı tarafından güdümlü proje desteği kapsamında desteklenmeye hak kazanan Yalova İMES Makine İhtisas OSB’nin başvuru sahibi oluğu  “Yalova Nitelikli İstihdam Merkezi” başlıklı projenin sözleşme imza töreni Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank’ın katılımlarıyla gerçekleştirildi. Yalova Valiliği binasında düzenlenen törende, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Genel Sekreteri Doç.Dr. Mustafa Çöpoğlu ile Yalova Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Direnç Özdemir, proje için imzaları attı.

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı tarafından 6 milyon TL’den fazla destek sağlanacak olan proje hakkında konuşan Bakan Varank; “Özellikle Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde istihdam edilecek vatandaşlarımız başta olmak üzere nitelikli insan kaynağı yetiştirecek, vatandaşlarımızın meslek sahibi olmalarını sağlayacak eğitimleri vereceğiz. Yaklaşık 3 bin 500 kişiye bu proje kapsamında eğitim vermek ve bunların büyük bir kısmının organize sanayi bölgesi içinde istihdam edilmesini sağlamak istiyoruz. Bu imzayla birlikte aynı zamanda sürekli eğitim merkezini de hayata geçireceğiz. Sürekli eğitim merkezinde de kariyerlerinde hiçbir formal eğitim almamış olan, kariyerlerinde mesleki eğitim tecrübesi bulunmayan vatandaşlarımızı sürekli eğitim merkezlerinde eğitip, onları da istihdam sektörüne ‘nasıl katabiliriz?’ diye bir projeyi de hayata geçirmiş olacağız.” dedi.

Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin Yalova’nın parlayan yıldızlarından biri olduğunu ifade eden Varank, “Birçok firmamız şu anda buradan tahsislerini yaptırmış durumda. En kısa zamanda temel atmalar, fabrikaların inşaatları başlayacak. Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesindeki firmalarımızın ihtiyaç duyacağı personelleri de işte bu mesleki eğitim merkezi projesiyle biz sağlamış olacağız.” dedi.