Skip to main content
Haberler

SANTEK DİJİTAL Fuarı’, ‘Savunma Sanayii İl Buluşması’ ve Match4Industry Uluslararası İkili İş Görüşmeleri Etkinliği Eş Zamanlı Olarak Başladı

By 29 Kasım 2022No Comments

Kocaeli Sanayi Odası (KSO) tarafından ilki 2013 yılında düzenlenen SANTEK-Sanayi ve Teknoloji Fuarı 8. kez sanayinin devlerini ağırlıyor. Sanayi sektörünün, teknoloji odaklı firma ve kurumların buluşma noktası, iç ve dış pazarlara erişimin etkili bir yolu olan SANTEK Fuarı, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da dijitalde gerçekleşiyor ve  yüzlerce firmayı online platformda buluşturuyor.

Kocaeli Sanayi Odası, Doğu Marmara ABİGEM organizasyonunda MARKA olarak paydaşı ve destekçisi olduğumuz Avrupa İşletmeler Ağı kapsamında düzenlenen “Match4Industry İkili İş Görüşmeleri Etkinliği” de SANTEK Fuarı ile eş zamanlı olarak Kocaeli Kongre Merkezi’nde fiziki olarak gerçekleştiriliyor. Etkinlik kapsamında Türk ve yabancı firmalar olası işbirliklerini değerlendirmek üzere ikili iş görüşmelerinde bulunabilecek. Almanya, Macaristan, Bulgaristan, Sırbistan, Kuzey Makedonya, Kazakistan, Pakistan ve Uganda başta olmak üzere çeşitli ülkelerden 79 yabancı, 130 Türk firmanın başvuru yaptığı SANTEK Dijital Fuarı ve Savunma Sanayii İl Buluşması etkinlikleri; T.C. Savunma Sanayii Başkanlığı Sanayileşme Daire Başkanı İrfan Özsert ve KSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu’nun açış konuşmaları, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Doç. Dr. Mustafa ÇÖPOĞLU ve yerel paydaşların katılımları ile Kocaeli Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

Etkinlik kapsamında Doğu Marmara Kalkınma Ajansı uzmanları, firmaların dünyanın her yerinden kendilerine uygun iş partnerlerini bulmak için katılım sağladığı B2B etkinliklerinde çevirmenlik desteği ile programa katkı sağlıyor. Öne çıkan sektörler arasında Kocaeli’de rekabetçi konumda olan Otomotiv Yan Sanayi, Makina ve Metal, Plastik & Kauçuk, Kimya, Elektrik – Elektronik, Bilişim ve İletişim Teknolojileri yer alıyor.