Skip to main content
Duyurular

Sanayide Verimlilik Dönüşümü Faizsiz Kredi Desteği Programı Hakkında Önemli Duyuru

By 9 Ekim 2022Kasım 9th, 2022No Comments

Potansiyel başvuru sahiplerimiz tarafından, başvuru evrakları arasında bulunan Kredi Uygunluk Belgesi’nin bankadan temini sürecinin öngörülenden uzun sürdüğü yönünde geri bildirimler Ajansımıza iletilmiştir. Bu süreçten kaynaklanan herhangi bir mağduriyet ortaya çıkmaması adına, program başvuruları tamamlandıktan sonra gerçekleştirilecek ve 2 Aralık 2022 tarihi itibariyle tamamlanması öngörülen ön inceleme aşamasının sonuna kadar destekleyici belgeler arasında bulunan “Kredi Uygunluk Belgesi” Ajansa sunulabilecektir.

Bankaya başvurmuş olmasına rağmen programın son başvuru tarihi olan 18 Kasım tarihine kadar Kredi Uygunluk Belgesi’ni temin edemeyen başvuru sahiplerinin, bu durumu ifade eden bir beyan belgesini kurum yetkilisi tarafından imzalanmış olarak KAYS’ta Destekleyici Belgeler arasında bulunan “Kredi Uygunluk Belgesi” alanına yüklemeleri gerekmektedir.

ÖNEMLİ NOT:

KAYS’taki proje başvurusunun her durumda 18 Kasım 2022 tarihine kadar tamamlanmış olması gerekmektedir. Bu duyuruda ifade edilen “Kredi Uygunluk Belgesi”ne yönelik düzenleme program başvuru tarihlerinin uzatıldığı şeklinde yorumlanmamalıdır. 18 Kasım 2022 tarihinden sonra bahse konu belgenin sisteme yüklenmesi dışında proje başvurusunun esas alanlarında herhangi bir revizyon yapılması mümkün olmayacaktır.

Süreçteki olası uzun işlem süreleri de dikkate alınarak, “Kredi Uygunluk Belgesi” başvurusunu henüz yapmamış potansiyel başvuru sahiplerinin bölgemizdeki Vakıfbank şubelerine ivedilikle taleplerini iletmeleri tavsiye edilmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.