Skip to main content
Haberler

İstihdamın En’leri Ödül Töreni Ve Kalkınma Ajanslarının Genç İstihdamı Teması

By 23 Mart 2022Mayıs 31st, 2022No Comments

“İstihdamın En’leri Ödül Töreni ve Kalkınma Ajanslarının Genç İstihdamı Temalı Faaliyetleri toplantısı Yalova’da gerçekleştirildi.

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı ve İŞKUR Yalova Müdürlüğü ortaklığında Yalova İnsan Kaynakları Platformunun düzenlemiş olduğu “İstihdamın En’leri Ödül Töreni ve Kalkınma Ajanslarının Genç İstihdamı Temalı Faaliyetleri” konulu toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova Belediyesi Başkan V. Mustafa Tutuk, Yalova İl Genel Meclis Başkanı Hasan Soygüzel, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Mehmet Salih Aydın, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Erhan Dede, KOSGEB Yalova Müdürü Hakan Ulusu, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tahsin Becan ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Doç. Dr. Mustafa Çöpoğlu ile Yalova’da elliden fazla istihdamı olan firmaların insan kaynakları yetkilileri katılım sağladı.

İŞKUR İl Müdürü Erhan Dede ve İl Genel Meclis Başkanı Hasan Soygüzel’in açılış konuşmalarını yaptıkları toplantıda; İŞKUR ile işbirliği içinde istihdam sağlayan beş firmaya; “En fazla istihdam sağlayan”, “En fazla kadın istihdam eden”, “En fazla genç istihdam eden”, “En fazla engelli istihdamı sağlayan” ve “En fazla iş başı eğitim programı düzenleyen” alanlarında teşekkür belgesi verildi. Belgelerin takdiminin ardından İŞKUR eğitim programlarına dair tanıtım sunumu yapıldı.

Toplantıda son olarak Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Planlama, Programlama ve Koordinasyon Birim Başkanı Dr. Merve Çalhan “Kalkınma Ajansları 2022 – 2023 Yılları Genç İstihdamı Teması” konulu bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi. Ardından katılımcı firma yetkililerine firma istihdam talep analizi konulu anket uygulandı.