Skip to main content
Haberler

Batı Karadeniz Kariyer Fuarı (BATIKAF)

By 29 Mart 2022Haziran 14th, 2022No Comments

Batı Karadeniz Kariyer Fuarı (BATIKAF) Gençlerin Yoğun İlgisiyle Tamamlandı

“Yetenek Her Yerde” temasıyla ilk kez 2019 yılında düzenlenen Bölgesel Kariyer Fuarları, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda üniversiteler, kamu ve özel sektör kurumları ve meslek odaları işbirliği ile gerçekleştirilmektedir. 2022 yılında ülke genelinde 11 bölgede düzenlenen kariyer fuarlarından biri de Bolu Valiliği ve Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi ev sahipliğinde 16 paydaş üniversite ve meslek odası iş birliğinde 25-26 Mart tarihlerinde gerçekleştirilen “Batı Karadeniz Kariyer Fuarı (BATIKAF)” idir.

 “Batı Karadeniz Kariyer Fuarı” nda tüm katılımcıların, kariyer planlarına yön vermesine yönelik olarak katılımcı firmalarla tanışma ile iş-staj olanakları ve meslekler hakkında detaylı bilgi sahibi olması amaçlanmaktadır. Ayrıca, fuar kapsamında gerçekleştirilecek olan mesleki ve kişisel gelişim etkinlikleri, seminerler, bilgilendirme oturumları vb. etkinliklerle katılımcıların kariyer planlamasına katkıda bulunmak hedeflenmektedir.

Fuar kapsamında 314 kamu kurum ve kuruluşu, meslek odaları, özel sektör firmaları katılımcı olarak yer almıştır. Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) olarak BEBKA, BAKKA ve ANKARAKA ’ya ev sahipliğini üstlenerek T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve bağlı kuruluşların (KOSGEB, TÜBİTAK, Türk Patent Kurumu) yer aldığı ortak stantta Altın Sponsor olarak yerini almıştır.  Fuar süresince katılımcılara, kalkınma ajansları hakkında iş, staj ve kariyer olanakları ile ilgili detaylı bilgilendirmeler yapılmıştır.

“Batı Karadeniz Kariyer Fuarı” etkinlikleri kapsamında, MARKA Genel Sekreteri Doc.Dr. Mustafa ÇÖPOĞLU, BAİBÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa ALİŞARLI moderatörlüğünde düzenlenen “Ülkemizde Eğitim, ARGE, İnovasyon” başlıklı panelde  “Kalkınma Ajansları 2022 Teması: Genç İstihdam” adlı sunumu gerçekleştirmiştir.