Skip to main content
DuyurularHaberler

2023 Yılı Teknik Destek Programı Mart-Nisan Dönemi Başvuru Sonuçları

By 8 Mayıs 2023No Comments

2023 YILI TEKNİK DESTEK PROGRAMI MART-NİSAN DÖNEMİ BAŞVURU SONUÇLARI

2023 yılı için uygulanan Teknik Destek Programı Mart-Nisan Dönemi kapsamında sunulan faaliyet önerileri için değerlendirme aşamaları tamamlanmıştır.

Teknik Destek projelerine ilişkin değerlendirme sonuçlarının Ajansın internet sitesinde yayınlanmasını müteakip en geç 12 Mayıs 2023 tarihine kadar başvuru formu ve ekleri ile başvuru rehberinde belirtilen destekleyici belgelerin aslı veya onaylı suretlerinin aşağıda belirtilen adreslerden birine sunulması gerekmektedir.

T.C. Doğu Marmara Kalkınma Ajansı: Yenişehir Mahallesi Demokrasi Bulvarı No: 72/A İzmit/KOCAELİ

Kocaeli Yatırım Destek Ofisi Gebze Temsilciliği: Güzeller Mah. Kavak Cad. No: 3 Gebze/KOCAELİ

Sakarya Yatırım Destek Ofisi: Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Sakarya Mah. No: 19 Arifiye/SAKARYA

Düzce Yatırım Destek Ofisi: Kültür Mah. Süleyman Kuyumcu Cad. No: 11/4 Merkez/DÜZCE

Bolu Yatırım Destek Ofisi: Bolu TSO Borazanlar Mah. D100 Karayolu Cad. No: 42 Merkez/BOLU

Yalova Yatırım Destek Ofisi: Fatih Cad. Hürriyet Sok. No: 22/3 Merkez/YALOVA

Söz konusu belgelerin tamamlanması sonrasında destek almaya hak kazanan yararlanıcı kurum ve kuruluşlar ile Ajans arasında sözleşme imzalanacaktır. Sözleşmelerin imzalanma tarihi yararlanıcı kurum ve kuruluşlara ayrıca bildirilecektir. Sözleşmeye davet bildirimi sonrası listedeki başvuru sahipleri ilgili mevzuatta belirtilen sürede sözleşme imzalamak üzere Ajansa başvurmaması hâlinde destekten yararlanamayacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

12.05.2023 Tarihine Kadar Ajansa Sunulması Gereken Belgeler:

Başvuru formu ve ekleri olarak aşağıda belirtilen belgeler başvuru sahibi ve proje türüne göre başvuru aşamasında KAYS’a yüklenmiştir. Başvuru formu ve eklerinin bu aşamada aslı veya onaylı olarak Ajansa sunulması gerekmektedir.

Başvuru formu ve ekleri olarak aşağıda belirtilen belgeler başvuru sahibi ve proje türüne göre başvuru aşamasında KAYS’a yüklenmiştir. Başvuru formu ve eklerinin bu aşamada aslı veya onaylı olarak Ajansa sunulması gerekmektedir.

 1. Teknik Destek Talep Formu (Ek-A)
  (KAYS üzerinden indirilecek olup yetkili kişi tarafından ıslak imzalı ve paraflı şekilde sunulacaktır.)
 2. Danışmanlık / Eğitim Formu (Ek-B)
 3. Başvuru sahibinin yetkili karar organının teknik destek başvurusunda bulunmak için aldığı ve belgeleri imzalama yetkisi olan kişinin/kişilerin de belirtildiği kararın aslı (Ek-C/Örnek 1)
 4. Kamu kurum ve kuruluşları ve kamu kurumu niteliğindeki mesleki kuruluşlar dışında başvuruda bulunan kuruluşların (Vakıf, Dernek, Kooperatif, Birlik veya bunlara ait işletmeler vb.) tüzüğü veya kuruluş sözleşmesi, karar defterinde teknik destek programına başvuruya karar verildiğini gösterir belge
 5. Kamu kurum ve kuruluşları müstesna olmak üzere, başvuruda bulunan kuruluşun (son 3 [üç] ay içerisinde alınmış) faal olduğunu gösterir belge
 6. Faaliyette ortak bir kurum/kuruluş yer alıyorsa, ortak kurum/kuruluşun yetkili karar organının, ilgili teknik destek başvurusuna ortak olmak için aldığı ve belgeleri imzalama yetkisi olan kişinin/kişilerin de belirtildiği kararı (Ek-C/Örnek 2)
 7. Talep edilen teknik desteğin maliyetinin 50.000 TL üzerinde olması durumunda faaliyete ilişkin teknik detayları da içerecek şekilde proforma fatura (faturalar) ya da teklif mektubu
 8. İhtiyaç Analizi Formu (Öncelik 1, 2, 3, 4 ve 5 için zorunludur.)
  Söz konusu belgeler, “kırmızı” renkli TELLİ plastik dosya içine (belgeler poşet dosya içine kesinlikle konulmamalıdır) sayfalar delinerek yerleştirilerek sunulmalıdır.

Söz konusu belgeler, “kırmızı” renkli TELLİ plastik dosya içine (belgeler poşet dosya içine kesinlikle konulmamalıdır) sayfalar delinerek yerleştirilerek sunulmalıdır.

DESTEK ALMAYA HAK KAZANAN PROJELERİN LİSTESİ

Sıra NoReferans NoBaşvuru SahibiProje Adıİl
1TR42/23/TD/0011Kocaeli Ticaret Odasıİhracat Hedefli Büyüme Stratejisinde Kobilerin Etkinliğinin ArtırılmasıKOCAELİ
2TR42/23/TD/0012Kocaeli Sanayi OdasıKocaeli Sanayinde Dijital DönüşümKOCAELİ
3TR42/23/TD/0013Sakarya Ticaret ve Sanayi Odasıİmalat Sektöründe Dijital Olgunluk Seviyesinin Belirlenmesi ve Dijital Dönüşüm Yol Haritası ProjesiSAKARYA