Yazdır

Fizibilite Desteği Programı

Fizibilite Desteği ile kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarının 2014-2023 Doğu Marmara Bölge Planı’nda belirlenen hedef ve stratejiler ile uyumlu, bölgesel kalkınma çabalarına önemli katkılar sağlayacak faaliyetlerinin desteklenmesi planlanmaktadır.

Fizibilite Desteği kapsamında; TR42 Düzey 2 Bölgesi’nde ulusal plan ve programlar çerçevesinde Bölge’nin kalkınması ve rekabet gücü açısından önemli fırsatlardan yararlanılmasına, Bölge ekonomisine yönelik tehdit ve risklerin önlenmesine, Bölge’nin yenilik ve girişimcilik kapasitesinin geliştirilmesine yönelik fizibilite çalışmalarına doğrudan mali destek verilebilir.

Programın öncelikleri aşağıda yer almaktadır:

  • Bölge Planı’nda belirtilen / yapılması önerilen yatırımların fizibilitesi
  • Bölge’deki kamu kurumlarının yatırım programlarında yer alması planlanan yatırımların fizibiliteleri
  • Güdümlü Proje Desteği kapsamında başvurusu planlanan / yapılan projelere ilişkin fizibilite çalışmaları
  • Bölge’deki OSB, KTKGB gibi özel yatırım bölgelerinde özel sektörün ortak kullanımına yönelik proje önerilerine ait fizibiliteler
  • Sonuç Odaklı Programların hayata geçirilmesi için kritik öneme sahip kamu yatırımlarının fizibilitelerinin gerçekleştirilmesi

Fizibilite Desteği misyonu ve işleyişi açısından Ajansın diğer desteklerinden farklıdır.  Bu programa yapılacak teklifler son başvuru tarihi beklenmeksizin ilan süresince alınır. Teklifler,  Ajans tarafından değerlendirilir ve başarılı olanlar Yönetim Kurulu’nun onayına sunulur. Yönetim Kurulu tarafından desteklenmesi karar verilen fizibilite teklifinin Başvuru Sahibi ile sözleşme imzalanır.

Fizibilite Desteği ile ilgili ayrıntılı bilgilere ve program rehberine “Fizibilite Desteği Programı” linkinden ulaşabilirsiniz.

 

Etkinlik Takvimi
Anket
Yeni web sitemizi nasıl buldunuz?

T.C. DOĞU MARMARA KALKINMA AJANSI
Adres : Yenişehir Mah. Demokrasi Bulvarı No: 72/A 41050 İzmit - KOCAELİ
Tel : 0.262.332 01 44
Faks : 0.262.332 01 45
E-mail : info@marka.org.tr
Tüm Hakları T.C. Doğu Marmara Kalkınma Ajansına aittir. Copyright © 2012

Site Haritası